Kategoriler
Şifa Niyetine Hakkında

Başta sadece çocuklarımızın “daha sağlıklı” olması amacıyla normalden daha fazla para ödeyerek satın aldığımız doğal ürünlerin, aslında “daha sağlıklı” değil, sağlığımızı kaybetmemek için “zorunlu” olduğunu öğrendiğimizde, benzer ürünleri kendimiz için de aramaya başladık.

Peki, son dönemde her bitkisel ürün paketinin üzerinde görmeye alıştığımız “doğal” ve “organik” kelimeleri ne kadar gerçeği yansıtmakta?

İşlenmiş gıdalara kimyasal katkı maddelerinin, renklendiricilerin ya da tatlandırıcıların eklenmemiş olması, bu gıdaları “organik” ya da “doğal” olarak nitelendirmek için yeterli değildir. Aynı şekilde, işlenmemiş bitkisel ürünler için de geçerli olan kriterlere bakarak hareket etmek ve bir ürünün doğal ya da organik olup olmadığına karar vermek gerekiyor.

Bitkisel bir ürünün organik olabilmesi için yaşaması gereken uzun ve zorlu bir serüven vardır. Bu serüven henüz tohumken başlar ve soframıza gelene kadar devam eder. GDO’lu olmayan bir tohum toprağa ekildikten sonra, kimyasal olmayan gübre ve doğru sulama yöntemi ile mevsiminde hasat edilmediği sürece, o ürünün organik oluşundan söz edilemez. Bu süreçte tohumun yapısı, kullanılan gübre ve koruyucu ilaç ve hatta sulama yöntemi bile önemlidir.   

Bahsettiğimiz süreçte, en önemli etken doğal olarak o ürünü üreten kişi yani çiftçidir. Bilinçli, dürüst ve sabırlı bir çiftçilik süreci sonrası ortaya çıkan organik ürünler, inorganik ürünlere göre daha uzun sürede ve genelde daha az üretilirler. Bu da, o ürünün fiyatına yansır; işte bu nedenle de organik ürünlerin fiyatları, marketlerdeki ürünlerin fiyatlarından daha yüksektir.

Organik ürün tüketimi neden önemlidir?

Türkiye’de son yıllarda önemli bir sağlık sorunu ortaya çıktı; Toplumun antibiyotik direnci düştü. Bu durum başta hayvansal gıdalar olmak üzere, tükettiğimiz birçok gıdanın kimyasal takviyelerle zamanından önce, olması gerekenden daha büyük ve fazla üretilmesi nedeniyle ortaya çıktı. Bu nedenle de, herhangi bir hastalık durumunda almamız gereken antibiyotik miktarı, eskiye göre ciddi oranda yükseldi.

Bunun gibi birçok örnek ortaya koyulabilir ve hepsinin temelinde, doğallıktan uzak, kimyasal içeriklerle desteklenerek yetiştirilmiş bitkisel ve hayvansal gıdalar vardır.

Şifa Niyetine Nerede Duruyor?

Şifa Niyetine olarak, biz tam bu noktada durduk ve kapılarımızı sadece doğal ve organik üretim gerçekleştiren üreticilere açtık. Uzun ve titiz bir araştırma sonrasında yüzlerce üretici arasından sadece bilinçli ve ürettiğini kendisi de tüketen üreticilerle iletişime geçtik. Bu üreticilerin ürünlerinin ilk aşamasından son aşamasına kadar tüm üretim süreçlerinde gözlem yapıp, müşterilerimize gerçek “Organik” ürünleri sunmayı hedefleyerek faaliyete başladık. Bunun yanı sıra, satışını gerçekleştirdiğimiz her ürünü, müşterilerimize sunmadan önce kendi mutfağımızda, kendi menümüzde kullandık.

Üretici ile aramızda herhangi üçüncü bir kişi olmadığı ve ürünlerimizin markasına değil, ürün değerine önem verdiğimiz için maliyetlerimizi düşürüp, en uygun fiyatla müşterilerimize sunabiliyoruz.

Şifa Niyetine ailesi olarak amacımız hastalık satarak değil, sağlık dağıtarak geçimimizi kazanmaktır. , Bu nedenle, herkesin hakkı olan doğal ve organik ürünlere uygun fiyatlarla ulaşılabilmesi için çok çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.

Satıcı Bilgileri
Geri İade
Nakliye Politikaları

150 TL ve Üzeri Siparişlerinizde Kargo Bizden. 

Siparişlerin Sevkiyatı ;

Sipariş onayınızı verdikten sonra (özellikle adres bilgilerini eksiksiz girdikten sonra)) siparişi gönderi tıklamakla birlikte, ürün/ürünler anlaşmalı olduğumuz Kargo Şirketine verilir. Ürününüz kargo ile adresinize teslim edilecektir. Teslimat süresi, Sipariş onayı mailinin gönderilmesinden sonra en geç 5 (Beş) iş günüdür.

Sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu tutulamaz.

Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri için e-mail yoluyla veya sitenin iletişim bölümünden ulaşılması halinde, şirket yetkilileri konu ile hemen ilgilenip, gerekli çözümü sağlayacaktır.

Teslimat problemleri yaşanmaması için sevkiyat bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanız, teslimat yapılacak adreste bulunmanız önemle rica olunur.

Zarar görmüş paket durumunda;

Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı müşteride vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. Müşteri Hizmetlerimiz, sorunun çözülmesi için hemen harekete geçecektir.

EFT/Havale İle Ödeme ;

EFT/Havale işlemleriniz onaylandığı gün içinde ürününüz kargoya verilir. Banka Hesap Bilgilerine sipariş verirken ulaşabilirsiniz.

Kapıda Ödeme ;

İnternet alışverişlerinde ki en güvenli ve en rahat ödeme seçeneğini tercih ediyoruz. Kapıda Ödeme denilen bu sistemle ürününüzü teslim aldıktan sonra ödemenizi kapıda gerçekleştiriyorsunuz ve satınalma sürecini tamamlamış oluyorsunuz.

Kargo Ücreti ;

Sitede yayınlanan belirli promosyonlar haricindeki durumlarda kargo ücretleri alıcıya aittir. Anlaşmalı olduğumuz kargo ile Türkiye`nin her tarafına gönderim yapılmaktadır.Beğenmediğiniz bir ürünü değiştirmeniz durumunda ise kargo ücreti müşteriye aittir. Tüm siparişlerinide Türkiyenin her yerine kargo ücretimiz 7 TL dir. Bu ücret alışveriş esnasında sepetinize eklenecektir. Toplam 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücretsizdir.  

Sayfa başına git
Şifa Niyetine Puanı
Ortalama Puanı
Fiyat :
 (5)
Değer :
 (5)
Kalite :
 (5)
Yorum Adeti 1
Son Görüşler
tarafından açık 14-Sep-2018
Organik deterjan ve glutensiz ürün satın aldım. Ürünlerim çok kısa sürede teslim edildi. Satıcı çok ilgililiydi. Ayrıca glutensiz ürünleri çok kaliteli ve taze....
Fiyat :
 (5)
Değer :
 (5)
Kalite :
 (5)