Kategoriler

Sıkça Sorulan Sorular

 

 

Ürünler gerçekten organik mi? Nasıl anlayabilirim?

- Üzerinde organik yazan tüm ürünlerimiz organiktir ve sertifikalıdır, onun dışındaki tüm ürünler yöresel, ev &el yapımı gibi doğal özelliği taşıyan ürünlerdir. İlgili satıcının ilgili belgeleri ve sertifikaları mağazaların detay sayfalarından inceleyip, bize bu konuda güvenebilirsiniz.

 

Hızlı bozulabilen ürünler bozulmadan nasıl geliyor?

- Ürünler mağazalarımız tarafından korunaklı ve özel ambalaj paketleme sistemiyle özel bir şekilde muhafaza edilerek gönderiliyor.

 

 Yurtdışına gönderim yapıyor musunuz?

- Yurt dışına gıda gönderiminin gümrük mevzuatlarından dolayı maalesef gönderemiyoruz.


Kapıda ödeme yapmak istiyorum, yapabiliyor muyum?

- Kapıda ödeme seçeneğimizi,istediğiniz ürünün ya da ilgili dükkanın sayfasındaki ‘dükkan’a soru sor’ seçeneğine tıklayarak, ürünü satın almakta olduğunuz mağaza ile iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz. Bazı mağazalarımızda kapıda ödeme seçeneğinin olmadığı bilgisini de mutlaka göz önünde bulundurmanızı rica ederiz.

Kredi kartı güvenliği konusunda endişeliyim?

- "128 bit SSL Güvenlik Sertifikası” kullanıyoruz ve bu sayede müşterilerimize güvenilir bir alışveriş imkanı sunuyoruz. İçiniz rahat olsun..

 

Kupon kodum var, nasıl kullanabilirim?

- Kampanya dönemlerinde size özel tanımladığımız bu kodlar sayesinde özel indirim ve avantajlardan faydalanabilirsiniz. Sepet sayfasındayken kupon kodu yerine kodunuzu girmeniz yeterli olacaktır.

 

Sitede yapılan kampanyaları birleştirebilir miyim?

- www.dogalavm.com’da uygulanan hiçbir kampanya veya promosyon bir diğeri ile birleştirilemez.


 

 

İADE VE DEĞİŞİM KOŞULLARI

 

  • Ürünü iade etmek/değiştirmek istiyorum. Ne yapmalıyım?

 

Tüketici mevzuatı gereği, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde cayma hakkınızı kullanarak ürünü herhangi bir gerekçe göstermeden satıcıya iade edebilirsiniz.

 

Ürünü iade etmek için iade talep formunu doldurarak iade talebinizi oluşturabilirsiniz.  İade talebiniz otomatik olarak satıcıya gönderilir.  İade talebinden sonra 3 iş günü içerisinde ürünü satıcıya geri göndermeniz gerekmektedir. Satıcı ürün iadenizi onayladıktan sonra paranız iade edilir.

 

Ürüne ilişkin sorularınızı, site üzerinden veya satıcının panelinde bulunan telefon veya e-posta adresi vasıtasıyla satıcıya iletebilirsiniz. Satıcı ile iletişim kuramamanız halinde DoğalAvm.com ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

  • Hangi ürünleri iade edemiyorum?

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca iadesi mümkün olmayan ürünlerden bazıları aşağıda gösterilmiştir:

      a)            Çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler (gıda, içecekler vs.),

      b)            Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler,

      c)            Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olanlardan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (kozmetik, bebek ürünleri vs.) ,

     d)            Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar,

      e)            Gazete, dergi gibi süreli yayınlar.

 

  • 14 günlük sürem doldu. Ne yapmalıyım?

Yasal mevzuat gereği, iade işlemleri ancak ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde yapılabilir. Bu sürenin geçmesi halinde ürün iade edilemez.

  • Ürün iadesi için kargo ücreti ödeyecek miyim?

Ürünün iade edilmesi sürecinde kargo ücreti satıcı tarafından karşılanır. Alıcılar ürünü iade ederken kargo ücreti ödemez.

  • Kargodan aldığım ürün hasarlı/eksik/arızalı/farklı çıktı. Ne yapmalıyım?

Siparişinizi teslim alırken kargo görevlisinin yanında ürünü kontrol etmeyi unutmayınız. Ürünün hasarlı olduğu durumlarda, ürünü teslim almadan kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyebilirsiniz.

 

Hasar tespit belgesini düzenletmezseniz üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunu ispatlamanız mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturmalısınız.

Ürünün eksik, arızalı, hasarlı veya belirtilenden farklı çıkması halinde iade talebinde bulunabilirsiniz. İade talebinizi yukarıda bahsedildiği şekilde iletebilirsiniz.

  • Ürünü iade ettim. Paramı ne zaman geri alabilirim?

İade ettiğiniz ürün bedeli ve ödediğiniz kargo ücretleri, satıcı tarafından iade işleminizin onaylanmasından itibaren 7 iş günü içerisinde tarafınıza geri ödenir. Ücret iadesi işlemi tamamlandığında size e-posta ve cep telefonu mesajı yoluyla bilgi verilir.

Banka/Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde, ürün bedeli ilgili bankanın onayından geçerek iade edilir. Havale/EFT ile yaptığınız ödemelerde, ürün bedeli tarafımıza ilettiğiniz IBAN hesabına iade edilir. İade işleminin banka veya kart hesabınıza yansıma süresi ise bankanızın işlem sürecine göre değişkenlik gösterebilir.

  • Ürün iadesi konusunda Satıcıyla anlaşmazlık yaşıyorum. Ne yapabilirim?

Doğal AVM, satıcı ile müşteri buluşturan bir pazar yeri platformudur. Bu sebeple Doğal AVM ürünün satıcısı olmadığı gibi, yasal mevzuat gereği, tarafların sunduğu bilgilerin doğruluğundan veya ürünün satışı ya da iadesinden sorumlu değildir. Ancak Doğal AVM olarak internet sitemizde güvenli alışverişi ve müşteri memnuniyetini sağlamak amacıyla müşterilerimiz arasında yaşanan anlaşmazlıkları çözmeye yönelik mümkün olan tüm desteği sağlayacağımızı bildirmek isteriz. Bu kapsamda satıcı ile iade konusunda anlaşmazlık yaşamanız halinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Satıcı ile iade konusunda sorun yaşamaya devam etmeniz halinde satıcının bulunduğu veya sizin bulunduğunuz yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyeti veya Tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz.